پیام مشیر المصری در غزه به مناسبت همایش برگزار شده از سوی آفاق

۲۸ شهریور ۱۳۹۳

پیام مشیر المصری به آفاق

همایش “غزه ۵۱ روز مقاومت و پیروزی” روز چهارشنبه مورخه ۱۷/۹/۲۰۱۴ در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد که در جریان آن مشیر المصری از نمایندگان فراکسیون “تغییر و اصلاح” وابسته به جنبش مقاومت اسلامی “حماس” از طریق ویدیو کنفرانس به این همایش پیام فرستاد. متن پیاده شده این ویدئو در زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیمستایش خدای را که پروردگار جهانیان است، سپاس خداوندی را که وعده اش را محقق و بنده اش را یاری کرد و به سربازان خود اقتدار بخشید و تمامی احزاب را شکست داد.

سلام و درود بر پیامبر گرامی اسلام (ص)

برادران بزرگوار، خواهران گرامی، سلام علیکم و رحمه الله و برکاته. افتخار دارم در همایشی که به همت جمعیت فرهنگی اقصی “آفاق” برگزار می شود، در جمع گروه فرهیخته ای از ملت دوست و برادر ایران و مقامات ایرانی سخنرانی کنم. جمعیت آفاق امروز بار دیگر همچون گذشته حمایت خود از ملت فلسطین را نشان داد و جمهوری اسلامی ایران نیز همان طوری که طی سالیان متمادی به حمایت از ملت فلسطین و یاری مظلومان، مجروحان و ملت محاصره شده فلسطین اهتمام داشت و با حمایت خود از مقاومت فلسطین زمینه ساز پیروزی و تداوم مبارزه آن در برابر دشمن مشترک امت؛ یعنی رژیم صهیونیستی شده بود، امروز نیز حمایت خود از مردم غزه را اعلام کرد تا ثابت کند که پیروزی جنبش حماس و مقاومت و ملت فلسطین، پیروزی امت عربی و اسلامی به شمار می رود و پیروزی غزه و فلسطین همان پیروزی ایران است؛ چرا که این پیروزی در برابر دشمن صهیونیستی متجاوزی به دست آمده است که خون همه ملت های عربی و اسلامی را ریخته و تمامیت ارضی تمامی کشورهای عربی و اسلامی را نقض کرده است. غزه امروز در جریان نبرد ۵۱ روزه “العصف الماکول” به نمایندگی از ۵۱ کشور اسلامی در برابر این رژیم ایستادگی کرده و باعث اعتبار بخشی مجدد به امت شده است. غزه نقش خود در عرصه جهاد و مقاومت و مبارزه علیه دشمن صهیونیستی را به خوبی انجام داد و به لطف خداوند متعال توانست درسی فراموش نشدنی و تلخ به آن بدهد.

برادران و خواهران مجاهد، ما بهترین درودها را نثار مقامات و ملت فلسطین، مجلس شورای اسلامی و دولت ایران می کنیم. امروز ما از غزه با شما صحبت می کنیم که توانست پیروزی بزرگی را رقم زده و اهداف دشمن صهیونیستی را به شکست بکشاند؛ چرا که این دشمن نه توانست جلوی شلیک موشک ها طی دوره ۵۱ روزه جنگ غزه را بگیرد، نه انبارهای تسلیحات راهبردی مقاومت را خالی کند و نه به راهبرد تونل های زیرزمینی که یک نوآوری در عرصه علوم نظامی جهان به شمار می رود، ضربه بزند و یا آسیبی به تسلیحات نظامی مقاومت وارد کند و مقاومت با عملیات های زمینی، هوایی و دریایی خود دشمن را غافلگیر کرد و “مردان قورباغه ای” و کماندوهای قسامی توانستند از عمق دریا به پایگاه های صهیونیستی که به پیشرفته ترین سیستم های دفاعی مجهز بودند، نفوذ کنند. مقاومت علاوه بر جنگ زمینی، در عرصه هوایی نیز توانست برای اولین بار میدان جنگ را به خاک دشمن بکشاند و ضمن ملتهب کردن جبهه داخلی رژیم صهیونیستی، صدها نفر از نظامیان این رژیم را به هلاکت رسانده و یا مجروح کند و تعدادی از نظامیان صهیونیستی به اسارت گردان های قسام و دیگر گروه های مقاومت درآمدند.

این جنگ نشان داد دشمنی که به خاطر ضعف ملت و امت ما، هیبت و عظمت پوشالی برای خود دست و پا کرده بود، مانند خانه عنکبوت سست و لرزان است و جز در مناطق مقاوم سازی شده یا از پشت موانع و دیوارها جرأت جنگ ندارد، اما این تانک های زرهی پولادی نمی توانند مرگ را از آنها دور کند و یا مانع از دسترسی مقاومت به آنها شود و به حول و قوه الهی، مقاومت همیشه در کمین آنهاست و پناهگاه هایی که در زیر زمین برای مخفی شدن احداث کرده اند، ترس و وحشت بر اندام آنها انداخته است تا جایی که نظامیان این رژیم پس از حمله زمینی به غزه، مجبور به عقب نشینی شدند و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرد که از ترس هلاکت یا زخمی و یا اسیر شدن نظامیان و افسران صهیونیستی سربازان ارتش عبری را از غزه خارج کرده است. آمارهای صهیونیستی نیز نشان می دهد که بیش از ۳۰ درصد از صهیونیست ها قصد ترک اراضی اشغالی سال ۴۸ فلسطین را دارند و این مصداق عینی همان سخن خداوند متعال در سوره “حشر” است که می فرماید:
«ما ظننتم ان یخرجوا و ظنوا انهم مانعتهم حصونهم من الله فاتیهم الله من حیث لم یحتسبوا و قذف فی قلوبهم الرعب یخربون بیوتهم بایدیهم و ایدی المؤمنین»
ترجمه: «گمان نمی کردید آنان خارج شوند، و خودشان نیز گمان می کردند که دژهای محکمشان آنها را از عذاب الهی مانع می شود؛ اما خداوند از آن جا که گمان نمی کردند به سراغشان آمد و در دلهایشان ترس و وحشت افکند، به گونه ای که خانه های خود را با دست خویش و با دست مؤمنان ویران می کردند.»

برادران گرامی و خواهران ارجمند، ما امروز در جمعی حضور داریم که همواره به حمایت و پشتیبانی از ملت و مقاومت فلسطین پرداخته است و خود را شریک پیروزی در غزه می داند و ما نیز همین احساس را داریم. اولویت های جنبش حماس، مقاومت و ملت فلسطین را می توان در موارد زیر بیان کرد:

ـ اولویت نخست: التیام زخم های ملت فلسطین از طریق تامین سرپناه برای بی خانمان ها و سرپرستی افراد جنگ زده و نیز حمایت از خانواده های شهدا و مجروحان و اسرای فلسطینی تا زمان فراهم شدن زمینه آغاز هر چه سریعتر روند بازسازی. به نظر من، این مسئولیت امت است؛ چرا که غزه نقش خود را با نثار شهدا در برابر دشمن مشترک امت که همان رژیم صهیونیستی است، ایفا کرده است و نباید فراموش کرد که ملت ما دو مجرای تنفسی دارد: نخست مجرای تنفسی داخلی که همان مقاومت، پایداری و ایستادگی این ملت است و مجرای تنفسی خارجی که همان امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان است و آنها باید در مرحله آغاز هر چه سریعتر بازسازی غزه ایفای نقش کنند تا این پیام را به دشمن صهیونیستی برسانند که افزایش کشتارها و تخریب ها نه تنها باعث نابودی ملت فلسطین و دست کشیدن امت از حمایت ملت فلسطین نشده، بلکه به حول و قوه الهی باعث تقویت این حمایت ها در عرصه های مختلف گشته است.

ـ اولویت دوم: تقویت مناسبات طرف های داخلی فلسطین است و ما اهتمام زیادی به آشتی و تقویت وحدت ملی داریم، اما این وحدت ملی باید بر اساس پایبندی به حقوق و اصول ملی و ادامه راه مقاومت به عنوان راهکار استراتژیک برای آزاد سازی سراسر سرزمین فلسطین از وجود اشغالگران صهیونیست باشد.

ـ اولویت سوم: اولویت سوم توسعه تجهیزات نظامی مقاومت است. بله، مقاومت توانسته است اکثر شروط خود را محقق سازد و برای تحقق شروط باقی مانده نیز تلاش می کند، اما دشمن صهیونیستی نتوانست هیچ کدام از شروط خود؛ به ویژه شرط خلع سلاح مقاومت و باریکه غزه را در جریان مذاکرات غیرمستقیم محقق سازد. ما امروز و پس از پیروزی در نبرد “العصف الماکول” و ایستادگی مثال زدنی ملت و رشادت های مقاومت فلسطین در عرصه جنگ در برابر دشمن صهیونیستی که نوعی تاکید بر شعار “وحدت و یکپارچگی ملت و مقاومت” بود، اعلام می کنیم که به یاری خداوند تجهیزات نظامی خود را در عرصه های مختلف تقویت خواهیم کرد و برای تحقق این هدف از صنایع داخلی، واردات سلاح و انتقال تجهیزات مورد نیاز به نوار غزه و نیز تلاش برای دستیابی به جنگ افزارهای مدرن زمینی، هوایی و دریایی استفاده خواهیم کرد. ما همین جا و در حضور برادران و خواهران ایرانی خود تاکید می کنیم که سلاح مقاومت، سلاحی مقدس است که به منزله روح ماست و به حول و قوه الهی هرگز به دست خود آنرا کنار نخواهیم گذاشت. ما نسبت به پیروزی قریب الوقوع خود مطمئن هستیم و به مذاکرات غیرمستقیم با دشمن صهیونیستی ادامه خواهیم داد؛ البته هدف از این مذاکرات تنها تثبیت توافق آتش بس نیست، بلکه در کنار آن سعی در دستیابی به توافق جدیدی در زمینه “مبادله اسرا” را داریم و مقاومت برگ های برنده ای در اختیار دارد که با استفاده از آنها، نتانیاهو و دیگر مقامات صهیونیستی را وادار به تسلیم و پذیرش معادله مقاومت خواهد کرد و این امر در برابر اراده الهی غیرممکن نیست.

ما در پایان بار دیگر از مسئولان جمعیت فرهنگی اقصی “آفاق”، تمامی اعضای مجلس شورای اسلامی و مسئولان ایرانی، برادران و خواهران ایرانی و تمامی مهمانان این همایش تقدیر و تشکر می کنیم. ان شاء الله به زودی در صحن های مسجد الاقصای پاکسازی شده از لوث وجود اشغالگران صهیونیست با هم دیدار خواهیم کرد و این مساله در برابر اراده الهی غیرممکن نیست. خداوند به همه شما توفیق دهد. من به نمایندگی از رهبران جنبش حماس و برادران شما در مقاومت فلسطین و در راس آنها گردان های شهید عزالدین قسام و کل ملت فلسطین و به ویژه ساکنان غزه به شما درود می فرستم.

با تقدیم احترام

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها