ولیعهد امارات: اگر انتخاباتی صورت گیرد اخوان قطعاً پیروز میدان خواهد بود

۷ آذر ۱۳۹۲

islahweb-10298-1385325196

سایت ویکی لیکس از یک سند محرمانه‌ی آمریکایی در  ٩ اردیبهشت ١٣٨۵پرده برداشت.

سند حاوی گفتگویی میان شیخ محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی و برادرش عبدالله بن زاید با معاون جورج بوش؛ رئیس جمهور آمریکا، در امور امنیتی و مبارزه با تروریسم؛ خانم فرانسیس تاونسیند، در یکی غذا خوری‌های ابوظبی که در آنجا مسؤول آمریکایی از ولیعهد امارات خواست تا در مورد مظنونین تحقیق کامل انجام دهد و فقط به دور راندنشان از کشور اکتفا نکند. وی از او خواست نتایجی که را در تحقیقات بدان دست یافته‌اند به حکومت آمریکا تقدیم کند و محمد بن زاید سخنان او را تأیید کرد.

اخطار مسؤول آمریکایی: مسائل حساسی وجود دارد که مسؤول اماراتی از طریق این گزارش مطرح نکرد و در آینده از طریق کانل‌های مخصوص، انتقال داده خواهد شد.

همینطور سخنانش را به مبارزه علیه اخوان اختصاص داد، آنجا که محمد بن زاید گفت: پیروزی حماس در انتخابات فلسطین باید درسی برای غرب باشد، غربی که از ما دموکراسی و آزادی را می‌طلبد! من به شما اطمینان می‌دهم اگر فردا انتخاباتی در دبی صورت گیرد قطعاً اخوان پیروز خواهد شد وت افزود: ما دموکراسی‌ای که کسانی همچون این‌ها را برای ما بیاورد، نمی‌خواهیم.

و گفت: ما همواره با این‌ها در حال مبارزه هستیم و در برابر چالشی قرار گرفته‌ایم برای یافتن راهی تا آن‌ها را برای همیشه از فعالیت ممانعت کنیم تا بار دیگر بر نگردند، همچنین اقدام می‌کنیم تا برنامه‌های درسی و تربیتی که آن‌ها در دهه‌ی شصت از قرن گذشته، برای ما وضع کرده بودند را تغییر بدهیم.

و از جهتی دیگر عبدالله بن زاید از مسؤول آمریکایی خواست تا حکومتشان نسبت به توافق نامه‌ی بازرگانی آزادی که در بین آمریکا و امارت به امضاء رسیده است، پایبند باشد. و گفت: اگر آنرا با ما به امضاء نرسانید نمی‌توانید با کویت، قطر و عربستان به امضاء برسانید، و گفت: در امضای این توافق نامه، هیچ خطری ما را تهدید نمی‌کند؛ چون عموم مردم نمی‌دانند این امضاء یعنی باز شدن دروازه‌ی تجارت با إسرائیل، و گفت: این توافقنامه برای امارات، بخاطر لغو ممنوعیت تجارت با اسرائیل، طبق جایگاه بهار عربی، راه خوبی می‌بینم.

منبع: اصلاح وب

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها