مکالمه تلفنی ظریف با خالد مشعل پیرامون پیروزی مقاومت

۶ شهریور ۱۳۹۳

مکالمه تلفنی ظریف با خالد مشعل پیرامون پیروزی مقاومت

وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس” ضمن تبریک پیروزی‌ گروه های مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی از ایستادگی قهرمانانه مردم غزه در مقابله با این تجاوزات ظالمانه تجلیل کرد.

به گزارش آفاق، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان چهارشنبه شب در تماس تلفنی با خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس پیروزی مقاومت بر دشمن صهیونیستی را به وی تبریک گفت و از ایستادگی قهرمانانه مردم غزه در مقابله با این تجاوزات ظالمانه تجلیل کرد.

دکتر ظریف با اشاره به حملات و تجاوزات ۵۱ روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه، تداوم پیگیری‌های سیاسی و حقوقی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در مجامع بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی، پیروزی مقاومت را تصدیقی بر ادعای کذب شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی دانست و ابراز امیدواری نمود که این پیروزی مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگتر در تحقق اهداف مردم مظلوم فلسطین و احقاق کامل حقوق مردم از جمله رفع اشغالگری، بازگشت آوارگان، تشکیل دولت مستقل فلسطین و آزادی قدس شریف باشد.

دکتر ظریف با اشاره به حجم گسترده خرابی های ناشی از جنایات رژیم صهیونیستی افزود: بدون شک بازسازی غزه کار زیادی می برد و امیدوارم جامعه بین الملل و کشورهای اسلامی در این راه سریعا وارد عمل شوند.

وزیر امور خارجه با تاکید بر حضور جدی کشورمان در کنار فلسطینیان، آمادگی ایران برای درمان مجروحان حملات رژیم اشغالگر قدس ، ارسال کمک های انسان دوستانه و کمک به بازسازی غزه را اعلام کرد.

خالد مشعل نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشریح آخرین وضعیت غزه و پیروزی های اخیر از تلاش گسترده دیپلماتیک ایران در حمایت از مردم غزه تقدیر و تاکید نمودند که ایران نقش عمده ای در این پیروزی ها داشت.

مشعل با تجلیل از تلاش ایران برای کاستن از درد و رنج های مردم فلسطین افزود: بدون حضور ایران در کنار مقاومت، این پیروزی محال بود.

خالد مشعل در این مذاکره تلفنی اظهار داشت دشمنان بدنبال تضعیف مقاومت بودند اما در اثر مقاومت مجبور به پذیرفتن توافق با طرف فلسطینی شدند که این امر پیروزی مردم و مقاومت فلسطین را موجب شد.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

پنج شنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / 2018 June 21
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها