ممانعت سیسی از اعلام آتش‌بس اسراییل با حماس

۲۹ مرداد ۱۳۹۳

ممانعت سیسی از اعلام آتش‌بس اسراییل با حماس

«سایت دیبکا»: نتانیاهو به شدت تحت فشار سیسی است که با حماس آشتی نکند و بلکه آن را نابود کند.

 سایت «دیبکا» در منشور هفتگی خود نوشت: جنگ تحمیلی اخیر بر غزه، تغییر و تطور عجیبی را که در تاریخ سیاسی و نظامی خاورمیانه بی‌سابقه است کشف نمود؛ برای نخستین بار یک رهبر عرب، سیسی رئیس جمهور مصر، بر سیاستمداران اسرائیلی، نتانیاهو نخست‌وزیر و مشه یعلون وزیر دفاعش فشار می‌آورد که تمام قدرت نظامی این کشور را علیه رقیب عرب و مسلمانش به کار اندازد.

 سایت دیبکا با اشاره به ارتباط سیسی و نتانیاهو نوشت: این دو مرد همواره و معمولاً هر روز یک بار تا دو بار با همدیگر در حال ارتباط می‌باشند و از نزدیک و از طریق سازمان‌های اطلاعاتیشان تحولات را زیر نظر دارند.

 اواخر هفته گذشته، سیسی به نتانیاهو اعلام کرد جلسات قاهره مربوط به آتش بس دائمی میان حماس و اسرائیل بیشتر جنبه صوری دارد؛ چرا که در هر صورت باید پروسه نابودی حماس کماکان ادامه داشته باشد.

 این سایت می‌افزاید: تعلل روز پنج شنبه گذشته اسرائیل در پذیرش آتش بس موقت نیز بر می‌گردد به درخواست سیسی از نتانیاهو و در خواست او مبنی بر ادامه جنگ و درگیری‌ها تا نابودی حماس.

 نتانیاهو نیک می‌داند که انگیزەی این ژنرال سابق – سیسی – که اکنون حاکم مصر است از این تحریک‌ها و فشار‌ها بر او این است که از دیدگاه او تنها راه برای مغلوب نمودن دشمنان اسلام گرایش که عبارتند از اخوان المسلمین و حماس عبارت است از زور و قدرت نظامی نه چیز دیگر.

 پیام سیسی به نتانیاهو که بسیار آشکار به نظر می‌رسد این است که: ارتش اسرائیل در طول جنگ اخیر آنگونه که شایسته بود نتوانست حماس را بکوبد.

و اگر نتانیاهو خواستار این هم باشد که جلسات سازش با حماس به آتش بس دائمی منتهی شود باز چاره‌ای ندارد جز اینکه جنگی تمام عیار علیه این جنبش تدارک دیده که در ‌‌نهایت به تسلیم شدن رهبران سیاسی و نظامی آن منتهی شود و آن‌گاه جناب سیسی وارد خواهد شد و از طریق دیپلماسی بقیەی امور را شخصاً پی خواهد گرفت.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها