مقابله با طرح «براور»

۱۲ آذر ۱۳۹۲

DataFiles_Cache_TempImgs_2013_2_News_1392_ordibehesht_-1405672076_300_0

ساکنان النقب اشغالی با عزم و اراده ای پولادین به مقابله با طرح شیطانی براور ادامه می دهند، بی آنکه در این راه خسته شوند. تظاهرات و اقدامات اعتراض آمیز برای به شکست کشاندن این طرح گامی در مسیر درست به شمار می رود. اکنون خواسته می شود تا گام های بلندتری برای مقابله با براور برداشته شود.

طرح یا قانون براور در واقع یک طرح استعماری و شهرک سازی و یهودی سازی به شمار می رود و هدف از آن یهودی سازی بقیه اراضی منطقه النقب واقع در سرزمین های اشغالی ۴۸ و تبدیل فلسطینیان و عرب های ساکن این منطقه به نیروی انسانی رژیم اشغالگر قدس است.

طرح براور را دشمن صهیونیستی بنا به توصیه ایهود براور وزیر برنامه ریزی دولت عبری در سال ۲۰۱۱ به تصویب رساند، به موجب این طرح روستاهای النقب ویران می گردد و ساکنان آن کوچانده می شوند و ۱۰۰ هزار دونم از زمین های النقب مصادره می شود و ۴۰ هزار تن از ساکنان این منطقه از خانه و کاشانه شان رانده می شوند که در صورت اجرای آن، یک فاجعه دیگر به وقوع می پیوندد، از این رو فلسطینیان هرگز اجازه اجرای این طرح را نخواهد داد.

طرح براور یک طرح باطل و مردود است، زیرا هر آنچه که بر باطل شکل بگیرد باطل است و تمامی طرح ها و مصوبات رژیم صهیونیستی باطل است هر چند این رژیم قدرت داشته باشد.هرگز ادامه پیدا نمی کند.

نتانیاهو آشکارا با طرح برافور در واقع قوانین بین المللی بشردوست و منشورها و پیمان نامه های بین المللی؛ به ویژه منشور جهانی حقوق بشر را نقض می کند و به یکه تازی خود در عرصه بین المللی می بالد. اگر طرف مقابل قوی بود هرگز رژیم اشغالگر قدس نمی توانست دست به این قلدر مابی ها بزند.

تلاش های رژیم اشغالگر قدس برای کوچاندن فلسطینیان ساکن النقب تلاش هایی مذبوحانه است و هرگز نخواهد توانست هویت و سیمای عربی و اسلامی سرزمین فلسطین را تغییر دهد. تا زمانی که حق مدافع داشته باشد هرگز این حق از بین نمی رود. کافی نیست که ساکنان کرانه باختری و نوار غزه با مردم النقب همبستگی کنند. از آنان آنتظار می رود که دست به اقدامات فراتری بزنند.

درست است که کرانه باختری با شهرک سازی محاصره شده است، دشمن صهیونیستی با شهرک سازی زمین های فلسطینی را مصادره می کند. جدای از آن بی وقفه به یهودی سازی مسجد مبارک الاقصی و شهر قدس ادامه می دهد و روز به روز حلقه محاصره نوار غزه را تنگ تر می کند. این اقدامات غیر قانونی یکپارچگی فلسطینیان و تحقق آشتی ملی را می طلبد.

مشاهده می شود که اقدامات تجاوزکارانه رژیم غاصب صهیونیستی از زمان آغاز مجدد مذاکرات سازش میان تشکیلات رام الله و دولت عبری اوج گرفته است و به نظر می رسد که رژیم صهیونیستی می پندارد که مساله فلسطین بحرانی ترین دوره خود را تجربه می کند، لذا تصمیم به تسریع روند یهودی سازی قدس و النقب و تشدید شهرک سازی گرفته است.

فلسطینیان ساکن النقب اشغالی در میهن تاریخی خود با یک طرف اشغالگر مواجه هستند،این رژیم فلسطینیان را یک مشکل امنیتی و جمعیتی قلمداد می کند.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها