مشعل: به هنیه برای رهبری مرحله آینده این جنبش اطمینان کامل دارم

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” تاکید کرد که رهبران و اعضای جدید دفتر سیاسی این جنبش پس از انتخاب اسماعیل هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر سیاسی، پشت او خواهند بود.

به گزارش آفاق به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خالد مشعل طی سخنانی پس از انتخاب هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که شورای مشورتی این جنبش به خاطر وضعیت منطقه ای بارها در چندین نقطه جغرافیایی تشکیل جلسه داده بود.

وی افزود:«خبر انتخاب برادر “اسماعیل هنیه” توسط این شورا به ریاست دفتر سیاسی حماس را به ملت فلسطین، اعضای جنبش، امت، دوستداران و دلسوزان آن تبریک عرض می کنم.»

مشعل ضمن تاکید بر حمایت حماس از این انتخاب که به شیوه مشورتی صورت گرفته و نشانگر وحدت این جنبش است، تاکید کرد که حماس اسامی بقیه اعضای دفتر سیاسی را هم در زمان مناسب اعلام خواهد کرد.

وی با تاکید بر ایستادن کل جبهه داخلی متحد حماس در پشت هنیه به عنوان رهبر جدید این جنبش تصریح کرد که «مشعل و شورای مشورتی و تمامی اعضای حماس پشت هنیه و برادران وی در دفتر سیاسی جدید حماس می ایستند.»

مشعل خاطر نشان ساخت که به عنوان رئیس سابق دفتر سیاسی حماس به هنیه برای رهبری مرحله آینده این جنبش اطمینان کامل دارد. وی افزود:« آنها بهترین رهبران در زمینه عمل به مسئولیت های خود هستند و تمامی اعضای جنبش به همه موضوعات، مشکلات و اولویت بندی ها توجه دارند و به تلاش های خود برای آزاد سازی میعادگاه اسراء و اسرای فلسطینی و نیز لغو محاصره غزه و پایان دادن به شکاف داخلی ادامه خواهند داد.»

رئیس سابق دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که حماس در تجربه ملی خود در زمینه مقاومت، عملکرد سیاسی و پایبندی به اصول، الگوهای زیادی از خود ارائه داد و اکنون نیز الگوی دیگری در تغییر آسان رهبران از خود نشان می دهد و رهبران این جنبش صرفنظر از پست و سمت هایی که دارند، به ایفای نقش خود ادامه می دهند.»

خالد مشعل در بخش دیگری از سخنان خود اعلام نمود که اعضای شورای مشورتی به تمامی رهبران وفادار هستند و به شدت به آنها عشق می ورزند. وی افزود که این شورا به وی پیشنهاد تصدی پست های رهبری متعددی را در داخل این جنبش داده اند، اما وی از پذیرش این سمت ها معذرت خواهی کرده است.

مشعل خاطر نشان ساخت که به سمت خود به عنوان عضوی از شورای مشورتی حماس اکتفا خواهد کرد و امیدوار است که هنیه در مرحله جدید در تعامل با شرکای ملی در زمینه یکپارچه سازی جبهه داخلی و برون رفت از بحران شکاف داخلی و پیشبرد پروژه ملی موفق باشد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس امروز شنبه از انتخاب اسماعیل هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر سیاسی این جنبش به جای خالد مشعل خبر داد. خالد مشعل در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر سیاسی این جنبش انتخاب شده است. انتخابات مجلس شورای حماس به منظور انتخاب رئیس جدید دفتر سیاسی این جنبش امروز شنبه به طور همزمان و از طریق ویدیو کنفرانس در دوحه و غزه برگزار شد.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ / 2018 August 18
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها