ماندلا، رهبر مبارز حامی فلسطین

۱۹ آذر ۱۳۹۲

 

DataFiles_Cache_TempImgs_2013_2_News_1392_ordibehesht_53224_911_300_0

یک نویسنده فلسطینی گفت: ملت فلسطین و ملت های دوستدار صلح و آزادی خواه همواره یاد و خاطره نلسون ماندلا رهبر مبارز انقلابی آفریقای جنوبی را زنده نگه خواهند داشت.این مبارز همواره نماد مبارزات مشترک علیه نژاد پرستی ر ژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند.

محمد سالم آغا افزود: ما همواره از این رهبر مبارز و انقلابی آفریقای جنوبی به عنوان یک اسوه و الگوی تمام عیار قدرت اراده یاد خواهیم کرد که گروه های شرارت و نژاد پرستانه را ساقط کرد و به جهانیان قدرت خود در زمینه محو ظلم و ستم را به اثبات رساند و اشغالگری را به زباله دان تاریخ سپرد.

وی خاطرنشان ساخت: نام ماندلا به عنوان نماد آزادگی و صلح و میهن دوستی و معمار یک زندگی پاک و سعادتمندانه و محو کننده اختلافات باقی خواهد ماند.

وی یادآور شد: این رهبر مبارز به عنوان نماد یک مبارزه تمام عیار با نفس و برگزیدن بخشش و گذشت بر خشم و کینه و انتقام جاودان شد.

وی تصریح کرد: این رهبر مبارز انقلابی برای تمامی آزادگان جهان ارزش های والای آزاد سازی میهن را تثبیت کرد و ملت خود را به سمت آزادگی رهنمون ساخت و آنان را از درگیری های طبقاتی و تعصبات قومی و ترور و قتل عام و ویرانگری رها ساخت. همواره مکاتب انقلابی حس میهن دوستی ماندلا را زنده نگه خواهند داشت.

این نویسنده اظهار داشت: ما فلسطینیان امروز بیش از هر وقت دیگر نیازمند عبرت گرفتن از این رهبر انقلابی هستیم که همه انقلابیون و اسرای قهرمان از  هر حزب و جریانی که باشند در مورد آین مساله که ماندلا نماد اندیشه مبارزاتی است، اتفاق نظر دارند. وی از یک شخصیت والا و قدرت برهان در دستیابی به آزادی سرزمینش برخوردار بود.

آغا ادامه داد: ما فلسطینیان این روزها رهبران گران سنگ و مبارزان و انقلابیون را به یاد می آوریم که ملت های خود را به سوی انقلاب هایی رهنمون ساختند که سرزمین خود را از یوغ اشغالگری و بردگی و بندگی و ظلم و ستم رها ساختند، از جمله اینها جمال عبدالناصر و مهاتا گاندی و نرهو و هوشی و وجوز برو تیتو می باشند که ما هرگز این رهبران را به فراموشی نخواهیم سپرد، آنانی که مرزها را درنوریدند و از میهن شان فراتر رفتند تا سرزمین خود را به میهنی برای آزادگان و انقلابیون جهان مبدل سازند. ما فلسطینیان این روزها از رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی و رهبران گروه های خود و جریان ها و تشکل ها و اسرای آزاده انتظار داریم در کنار ملت فلسطین بایستند و از این ملت حراست کنند و گفته نلسون ماندلا را بر این ملت تکرار کند.

وی خاطرنشان ساخت: ماندلا به هنگام ازادیش از زندان پس از ۲۷ سال حبس گفت:« من امروز در برابر شما نقش پیامبر را بازی نمی کنم، بلکه خادم شما هستم و در سایه رشادت های شما از زندان آزاد شدم، اکنون زمان مرهم گذاشتن بر زخم ها و از میان برداشتن مشکلات و سختی ها و چالش ها که میان ما جدایی انداخته، فرا رسیده است.»

وی تصریح کرد: ملت فلسطین امروز از رهبران گروه های فلسطینی و فرماندهان نظامی و همچنین اسرای ازاده خود می خواهد تا به این مبارز اسیر آزاده اقتدا کنند. وی در فوریه سال ۱۹۹۰ از زندان آزاد شد. آنان باید محبت مخالفان خود (به لحاظ عقیدتی و فکری) را جلب کنند تا سرزمین فلسطین را آزاد کنیم و برای برقراری یک آشتی واقعی و پی ریزی یک جامعه فلسطینی جدید و قادر به مقابله با دشمنان و احیای وحدت ملی و فعال سازی برنامه ملی ما بشتابند تا میهن فلسطین را از چنگال اشغالگران صهیونیست رها سازیم و با همدیگر یک جامعه فلسطینی عادلانه بنیان نهیم، جامعه ای که هرگز جدایی را نمی پذیرد.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جمعه , ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / 2018 July 20
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها