فلسطین برای نخستین بار در مجمع عمومی سازمان ملل از حق رای برخودار شد

۲۸ آبان ۱۳۹۲

DataFiles_Cache_TempImgs_2013_2_News_1392_aban_279_1_300_0

فلسطینی‌ها دیروز دوشنبه ۱۸/۱۱/۲۰۱۳ برای نخستین ‌بار در مجمع عمومی سازمان ملل از حق رای برخوردار شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بر اساس حقی که موقعیت جدید فلسطینی ‌ها به عنوان عضو ناظر در اختیار آنان قرار می‌دهد، آن ‌ها دیروز دوشنبه برای نخستین ‌بار در رای‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کردند.

“ریاض منصور” نماینده فلسطین در سازمان ملل در رای‌ گیری مجمع عمومی برای انتخاب یکی از قضات دیوان کیفری بین ‌المللی برای یوگسلاوی سابق شرکت کرد.

منصور در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: این گام مهمی در پیشرفت ما به سوی آزادی، استقلال و دستیابی به وضعیت عضویت کامل در سازمان ملل به شمار می‌رود.

وی همچنین تصریح کرد: این رای اقدامی نمادین بود. این لحظه، لحظه‌ای بسیار خاص در تاریخ مبارزات ملت فلسطین در سازمان ملل به شمار می‌رود.

در رای گیری ۲۹ نوامبر گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل، فلسطین به عنوان ناظر غیر عضو پذیرفته شد. البته بر این اساس، فلسطین نمی‌تواند برای تصویب قطعنامه‌ها رای بدهد، اما کشورهای ناظر می‌توانند در انتخاب قضات دیوان ‌های بین‌ المللی وابسته به سازمان ملل شرکت کنند.

نماینده فلسطین همچنین با اشاره به تشویق حضار در زمان رای دادن وی، افزود: این تشویق‌ها نشان می‌دهد که جامعه بین‌ المللی نیز بی‌ صبرانه منتظر است تا شاهد عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل باشد.

 

ارسال نظر


  1. eghbal گفت:

    و لله الحمد

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها