روز همبستگی با فلسطین

۷ آذر ۱۳۹۲

قدس (142)

نویسنده: عادل عبدالرحمن

بیست و نهم نوامبر سال ۲۰۱۳ روز همبستگی جهانی با ملت فلسطین است. این روز فرصت خوبی برای بسیج افکار عمومی جهان جهت تقویت حمایت از حقوق ملی فلسطینیان در تمامی سطوح و منزوی کردن هر چند بیشتر رژیم نژاد پرست صهیونیستی و تحریم سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و علمی و پارلمانی اسرائیل به شمار می رود.

امسال روز همبستگی جهانی با ملت فلسطین با توافق گروه ۵ + ۱ با جمهوری اسلامی ایران بر سر برنامه صلح آمیز هسته ای این کشور و تلاش سازمان ملل برای حل بحران سوریه از طریق برگزاری کنفرانس ژنو ۲ در ژانویه آتی تقارن یافته است، این مساله ایجاب می کند که تشکیلات خودگردان فلسطین و نظام های سیاسی عربی از این فرصت به دست آمده در جهت دعوت جهانیان؛ به ویژه کمیته بین المللی چهارجانبه به برگزاری یک کنفرانس بین المللی جهت اجرایی کردن قطعنامه های سازمان ملل در مورد مساله فلسطین استفاده کنند و اسرائیل را به عقب نشینی کامل از اراضی اشغالی ۶۷ و تضمین تحقق حق بازگشت آوارگان فلسطینی بر اساس قطعنامه بین المللی ۱۹۴ وادارند و به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین پایان بخشند و به همسویی آمریکا با درخواست طرف صهیونیستی از تشکیلات خودگردان مبنی بر شناسایی اسرائیل به عنوان کشور ملی یهودیان خاتمه دهند، زیرا این درخواست با جوهره آرمان فلسطین تضاد دارد. همچنین طرح این مساله با ماهیت هر کشور دمکراتیک منافات دارد. اگر اسرائیل واقعا یک کشور دمکراتیک باشد، جایز نیست به خودش جنبه دینی بخشد، زیرا دین در ایجاد پیوند میان پیروان ادیان مختلف نقش اساسی دارد.

در گیر و دار تحولات عرصه بین الملل و کم رنگ شدن نسبی نقش آمریکا و گشوده شدن افق بازگشت روح به نهادهای سازمان ملل، ضروری است که روسیه و چین و کشورهای عضو اتحادیه اروپا زمام امور را از دست آمریکا خودکامه بگیرند، آمریکایی که بیش از بیست سال است در زمینه روند سازش یکه تازی می کند و با مشی استعمارگرانه اسرائیل همسویی می کند، زیرا دولت های آمریکایی که از زمان امضای توافقنامه های اسلو در سال ۱۹۹۳ روی کار آمده اند و از این توافقنامه حمایت می کنند، نتوانسته اند کاری از پیش ببرند. این دولت ها هیچ وقت موضع بیطرف اتخاذ نکرده اند، بلکه همواره بر جنایات و تجاوزات اسرائیل سرپوش گذاشته اند و علیه تشکیلات خودگردان موضع گرفته اند و آن را تحت فشار قرار داده اند و آن را به متوقف کردن کمک های مالی خود تهدید کرده اند و همچنین این تشکیلات  را در محافل و سازمان های بین المللی به محاکمه تهدید کرده اند. همان طوری که این اتفاق در اکتبر سال ۲۰۱۱ در یونسکو رخ داد.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها