رئیس انجمن فرهنگی اقصی: قضیه فلسطین به حامیانش عزت می بخشد

۲۸ شهریور ۱۳۹۳

دکتر لقمان ستوده

رئیس هیئت موسسین انجمن فرهنگی اقصی «آفاق» اظهار داشت: در فلسطین، خاک و سرزمین، تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و اعتقاد و کرامت و حقوق یک ملت در معرض ددمنشی بی رحم ترین سفاکان تاریخ قرار گرفته است.

به گزارش آفاق، دکتر لقمان ستوده با ایراد نطقی در همایش “غزه ۵۱ روز مقاومت و پیروزی” به تشریح نحوه شکل گیری و فعالیت های انجمن فرهنگی اقصی “آفاق” پرداخت.

وی تصریح کرد: آفاق، سازمانی است مردم نهاد که در سال ۱۳۹۱ رسما به ثبت رسید و فعالیت های رسمی خود را آغاز نمود، فعالان آفاق از سال ها پیش در زمینه فلسطین فعال بودند و تلاش های خود را متناسب با توان به پیش می بردند، اما بر این باور بودند که کار فردی را انسجام بخشیدن و از فردی به موسسه ای تبدیل کردن بر برکات کار می افزاید و زمینه را برای استفاده از ظرفیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در کشور در جهت هم افزایی و بهروزی حداکثری در این حوزه فراهم می کند.

وی خاطرنشان ساخت: ما بر این باوریم ظرفیت سازمان های مردم نهاد به مراتب بیشتر از آنی است که امروز در کشور مورد استفاده قرار می گیرد، ما در تلاشیم ابعاد و زوایای بسیار پیچیده و دشوار مساله فلسطین را برای عموم مخاطبانمان در سراسر کشور از کردستان گرفته تا بلوچستان از ترکمن صحرا تا بوشهر و فارس و هرمزگان و از سواحل خزر تا پهندشت خراسان در چارچوب فرهنگی و هویتی خاص هر منطقه تبیین کنیم، البته انسانیت مخاطب پیام فلسطین است، اما این به معنای نادیده گرفتن ویژگی های هویتی مخاطبان در پردازش پیام نیست،مضمون و محتوای پیام به هر میزان که متناسب تر و همدلانه تر با مخاطب طرح ریزی شود، طبیعتا به همان میزان با پذیرش بهتری از سوی گیرنده مواجه می شود.

وی یادآور شد: در همین جا لازم می دانم از تلاش های آقای شیخ الاسلام و مجموعه تلاش های ارزشمندی که از بدو تاسیس در کنفرانس بین المللی حمایت از ملت فلسطین صورت گرفته تقدیر و تشکر نمایم و در عین حال از ایشان می خواهم کاستی های موجود در این حوزه را مورد عنایت قرار دهند تا ان شاء الله با خلق ظرفیت های جدید بتوان گام های موثرتری برداشت.

این فعال حوزه فلسطین تاکید کرد: در جهان پرتلاطم کنونی ملت های مختلف تحت شرایط فرهنگی، اجتماعی و  سیاسی گوناگون دغدغه ها و آرمان های خاص خود را دارد.

وی یادآور شد: اما هر ناظر آگاهی تایید می کند که مساله فلسطین از رواترین و برحق ترین قضایای جهان امروز است، اگر در جایی ملتی در پی بازیابی حقوقی سیاسی و یا فرهنگی یا کرامت انسانی است.
دکتر ستوده افزود: از این روست که فعالان عرصه حمایت از ملت فلسطین و انجمن فرهنگی اقصی به عنوان کوچکترین همراه این راه پرافتخار از قبل این همراهی احساس شرف و عزت می کنند، این قضیه فلسطین است که به حامیانش و طرفدارانش عزت می بخشد و نه بر عکس و از این روست که کسی بر فلسطین اصولا منت نمی گذارد.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

پنج شنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / 2018 June 21
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها