بسته اخبار نیمروزی فلسطین ـ سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴

۲۸ مهر ۱۳۹۴

بسته اخبار نیمروزی فلسطین

آمار شهدای انتفاضه قدس

«عدی هاشم مسالمه» جوان ۲۴ ساله فلسطینی امروز سه شنبه پس از حمله به یک نظامی صهیونیست در بیت عوا واقع در جنوب الخلیل و زخمی کردن وی، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شدت زخمی شد و در اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد تا چهل و هفتمین شهید انتفاضه قدس نام بگیرد.

 

هلاکت یک شهرک نشین صهیونیست در اردوگاه فوار الخلیل

یک شهروند فلسطینی امروز سه شنبه با خودروی خود یک شهرک نشین صهیونیست را در ورودی اردوگاه فوار در جنوب الخلیل زیر گرفت و به شدت زخمی کرد. این حادثه پس از آن اتفاق افتاد که شهرک نشین صهیونیست با عربده کشی به سمت زنان فلسطینی حمله ور شده بود و در این لحظه جوان فلسطینی وی را با کامیون زیر گرفت و رژیم صهیونیستی خبر هلاکت وی را تایید کرد تا شمار کشته های صهیونیست ها از آغاز انتفاضه قدس به ۱۱ نفر برسد.

 

مشعل از امضای یادداشت تفاهم با حزب حاکم آفریقای جنوبی خبر داد

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” تاکید کرد که این جنبش یادداشت تفاهمی با حزب حاکم کنگره ملی آفریقای جنوبی امضا کرده است که در آن راه های همکاری میان دو جنبش با استفاده از تجرب این حزب در زمینه جنگ علیه نظام آپارتاید که حماس نیز با وضعیت مشابه آن در فلسطین مواجه است، مورد بررسی قرار گرفته است.

 

زخمی شدن ۷ نظامی صهیونیست در اثر واژگونی خودروی جیپ در نزدیکی سلفیت

در اثر واژگونی خودروی جیپ نظامی ارتش صهیونیستی در نزدیکی شهرک آریئل واقع در نزدیکی شهر سلفیت در شمال کرانه باختری، ۷ نظامی صهیونیست زخمی شدند. این خودروی جیپ به هنگام گشت زنی معمولی در نزدیکی شهرک آریئل واقع در شمال کرانه باختری واژگون شد و ۷ نظامی صهیونیستی زخمی شدند.

 

لغو پروازهای یک شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی به مقصد فلسطین اشغالی

شرکت هواپیمایی “ساس” اسکاندیناوی از لغو پروازهای خود از شهر کپنهاگن به مقصد تل آویو به خاطر عدم احساس امنیت خبر داد. هیات مدیره این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که «فقدان ثبات سیاسی بر روی پروازها تاثیر می گذارد.»

 

سفر بان کی مون به فلسطین اشغالی / دیدار با نتانیاهو و محمود عباس

دبیر کل سازمان ملل متحد امروز سه شنبه طی سفری غیرمنتظره راهی فلسطین اشغالی می شود تا در دیدار با مقامات فلسطینی و صهیونیستی اوضاع امنیتی این اراضی را مورد بررسی قرار دهد. بان کی مون به منظور دیدار و گفتگو با مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی و بررسی اوضاع امنیتی ناآرام و بحرانی اراضی اشغالی فلسطین در نتیجه آغاز انتفاضه قدس از اوایل ماه اکتبر جاری به فلسطین اشغالی سفر می کند. قرار است بان کی مون در این سفر با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کند.

 

چرا رهبر برجسته حماس در کرانه باختری بازداشت شد؟

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه شنبه با حمله به منزل یکی از رهبران برجسته جنبش مقاومت اسلامی “حماس” در شهرک بیتونیا در غرب رام الله واقع در مرکز کرانه باختری، او را بازداشت کردند که به نظر می رسد این اقدام در راستای همکاری سه جانبه مصر، اردن و رژیم صهیونیستی برای مهار انتفاضه قدس صورت می گیرد.

 

رای گیری یونسکو درباره دیوار براق

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل متحد امروز سه شنبه پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی طرف فلسطینی مبنی بر به رسمیت شناخته شدن دیوار براق به عنوان بخشی از مسجد مبارک الاقصی را به رای می گذارد.

 

تازه ترین ادعای نتانیاهو: مسجد الاقصی قبل از ظهور اسلام برای یهودیان مقدس بود!

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در تازه ترین ادعای خود اعلام کرد که مسجد الاقصی سال ها قبل از ظهور اسلام برای یهودیان مقدس بوده است! بنیامین نتانیاهو در سخنرانی خود در کنست صهیونیستی مدعی شد که مسجد الاقصی سال ها قبل از ظهور اسلام برای یهودیان مقدس بوده است.

 

شبکه العربیه عملیات های دفاعی فلسطینیان را “تجاوز” توصیف کرد!

شبکه ماهواره ای العربیه عملیات مقاومتی “مهند عقبی” در پایانه اتوبوس های شهر بئر السبع را که منجر به هلاکت یک افسر و یک شهرک نشین صهیونیست شد، “تجاوز” توصیف کرد تا بار دیگر باعث خشم و ناراحتی فلسطینیان شود.

 

حماس: بازداشت رهبران این جنبش باعث شعله ورتر شدن انتفاضه می شود

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” تاکید کرد که اقدام نظامیان صهیونیست در بازداشت شیخ حسن یوسف از رهبران این جنبش و نماینده پارلمان فلسطین تلاشی نافرجام برای کشتن روحیه مبارزه طلبی و ایستادگی جوانان انقلابی فلسطین در کرانه باختری است.

 

دستاوردهای پنجگانه انتفاضه به نوشته یک روزنامه صهیونیستی

روزنامه صهیونیستی یدیعوت أحرونوت اذعان کرد که صرف نظر از تحولات میدانی در اراضی اشغالی فلسطین، انتفاضه قدس توانسته است ۵ دستاورد بزرگ را محقق سازد که از مهمترین آنها می توان به ایجاد وحدت میان اقشار مختلف ملت فلسطین در سراسر اراضی فلسطینی اشاره کرد.

آلون آویتار نویسنده این مقاله مبارزه دسته جمعی فلسطینیان، موفقیت جنبش اسلامی فلسطین در تحریک احساسات دینی فلسطینیان، استفاده از جنگ افزارهای جدید و به ویژه چاقو برای اجرای عملیات های مقاومتی، ایفای نقش اصلی در انتفاضه توسط نسل جوان و عدم وجود جبهه واحد فرماندهی انتفاضه را از دستاوردهای مهم این انتفاضه برشمرده است.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ / 2018 August 18
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها