اولاند پیشنهاد داده مقامات فلسطینی از حق بازگشت چشم پوشی کنند

۲۸ آبان ۱۳۹۲

DataFiles_Cache_TempImgs_2013_2_News_1392_mehr_276_1_300_0

برخی منابع اعلام کردند که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه به مقامات تشکیلات خودگردان در رام الله پیشنهاد داده در مقابل توقف شهرک سازی های رژیم صهیونیستی از حق بازگشت آوارگان فلسطینی چشم پوشی کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص، اولاند این پیشنهاد را به محمود عباس ارائه داده تا راهکاری برای پیشبرد مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی باشد. وی همچنین در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترکی اعلام کرد که فرانسه رسما خواستار توقف شهرک سازی های رژیم صهیونیستی است.

این روزنامه تصریح کرد که اولاند در گفتگو با طرف فلسطینی تاکید کرده که موضوع حق بازگشت آوارگان فلسطینی موضوعی بود که در جریان گفتگوها با مقامات رژیم صهیونیستی بسیار اختلاف برانگیز بود و احتمال دست یابی به توافق و سازش بین دو طرف را بسیار کم می کند.

رئیس جمهور فرانسه در سخنانی در کنست رژیم صهیونیستی مدعی شد که کشورش هرگز به ایران اجازه دست یابی به سلاح هسته ای را نمی دهد. وی اعلام کرد که کشورش هرگز به وعده های داده شده در این زمینه اکتفا نمی کند، بلکه عملات اهداف و نیت های ایران را می آزماید. اولاند در سخنان خود به تعریف و تمجید از دولت نتانیاهو و تلاش های آن برای پیشبرد مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان پرداخت.

اولاند بار دیگر بر موضع حمایت آمیز کشورش از راهکار تشکیل دو دولت و اینکه قدس پایتخت مشترک دو دولت باشد، تاکید کرد. نتانیاهو و اولاند در سخنان خود به تمجید از روابط و مناسبات تاریخی فرانسه و اسرائیل پرداختند.

نتانیاهو ضمن تمجید از موضع فرانسه در قبال پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران، روابط و مناسبات محکم و عمیق این رژیم با فرانسه و حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی در جریان فاجعه اشغال فلسطین را ستود.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها