آریل شارون، عمری آکنده از کشتار و جنایت

۲۲ دی ۱۳۹۲

DataFiles_Cache_TempImgs_2014_1_News_1392_day_148_300_0

پس از گذشت ۷ سال کما و افتادن روی تحت بیمارستان، سرانجام شتر مرگ جلوی در خانه آریل شارون، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی نشست و برای همیشه به زندگی پر از جنایت و قتل و کشتار وی پایان داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، آریل شارون سرانجام دیروز شنبه ۱۱/۱/۲۰۱۴ پس از ۷ سال بیماری و رفتن به کما در بیمارستانی صهیونیستی مرد و جهانیان از شر وجود او خلاص شدند.

شارون که بود؟

آریل شارون در شهرک صهیونیست نشین “کفار ملال” در اراضی اشغالی فلسطین در جریان استعمار انگلیس به دنیا آمد. اسم فامیلی اصلی وی “شاینرمن” بود، پدر و مادر وی جزو یهودیان اشکنازی بودند که از اروپای شرقی به سرزمین های اشغالی مهاجرت کرده بود. پدر وی زاده لهستان و مادرش نیز در روسیه به دنیا آمده بود.

شارون در سال ۱۹۵۳ در رشته تاریخ و علوم شرقی وارد دانشگاه عبری قدس شد. پس از آن طی سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۲ در رشته حقوق دانشگاه تل آویو مشغول به تحصیل شد و در دوران تحصیل زبان های عبری، انگلیسی و روسی را به خوبی آموخت.

او در سال ۱۹۴۲، زمانی که تنها ۱۴ سال سن داشت، به عضویت سازمان تروریستی “هاگانا” در آمد و پس از تاسیس رژیم صهیونیستی به ارتش ملحق شد و در نبرد قدس علیه ارتش اردن نیز مشارکت داشت و در نبردهای لطرون در سال ۱۹۴۸ به اسارت ارتش عربی اردن درآمد. سروان حابس مجالی موفق شد او را به اسارت بگیرد و پس از آن به رتبه ارتشبد ارتقای درجه یافت. او اقدام به معالجه شارون کرد سپس او را به خطوط پشتی جبهه و پس از آن پادگاه نظامی ویژه بازداشت اسرای یهود انتقال داد و در جریان مبادله اسرا پس از دومین آتش بس، او را به اسیری عربی مبادله کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از اتمام تحصیلات شارون، بار دیگر او را به خدمت فراخواند و به ریاست یگان “۱۰۱” رساند که ماموریت های ویژه ای را بر عهده داشت اما یگان نظامی شارون جنجال برانگیز شد و پس از کشتار سال ۱۹۴۸ در منطقه “اللد” که طی آن ۴۲۶ فلسطینی در داخل مسجدی به طرز فجیعی کشته شدند، در پاییز سال ۱۹۵۳ در منطقه “قبیه” دست به کشتار دیگری زد که که طی آن ۱۷۰ نفر از افراد غیر نظامی کشته شدند.

شارون در سال ۱۹۸۲ به سمت وزیر دفاع رژیم صهیونیستی رسید و در آن زمان گروهک های مسیحی لبنانی کشتار معروف “صبرا و شاتیلا” در بیروت ـ پایتخت لبنان ـ را مرتکب شدند. این گروهک های لبنانی با رژیم صهیونیستی همپیمان بودند و در جریان اشغال بیروت توسط این رژیم در سال ۱۹۸۲ با ارتش عبری همکاری می کردند.

همچنین در سال ۲۰۰۶ زمانی که قرار بود عمل جراحی “کاتتریزاسیون قلب” بر روی شارون انجام شود، دچار سکته مغزی شد و به مدت ۷ ساعت تحت عمل جراحی بسیار پیچیده ای قرار گرفت و به بخش مراقبت های ویژه انتقال داده شد، اما تا به امروز در کما باقی ماند و پزشکان موفق به علاج وی نشدند.

پس از وخامت وضعیت سلامت شارون، دولت عبری مشاوره ها و رایزنی هایی را در خصوص وضعیت سلامت وی انجام داد و در نهایت اعلام کرد که وی موقتا قادر به اداره دولت به عنوان نخست وزیر نیست، بنابراین ایهود اولمرت، معاون وقت شارون به عنوان نخست وزیر تعیین شد.

شارون همچنان در کما بود و تا دیروز شنبه از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می کرد و سرانجام منابع صهیونیستی ظهر دیروز از مرگ وی خبر دادند.

مهمترین جنایت هایی که تحت فرمان و نظارت شارون انجام شده است:

کشتار “قبیه ” در سال ۱۹۵۳٫

قتل و شکنجه اسرای مصری در سال ۱۹۶۷٫

یورش به بیروت در سال ۱۹۸۲٫

کشتار صبرا و شاتیلا در سال ۱۹۸۲٫

یورش به مسجد الاقصی در سال ۲۰۰۰ و تحریک احساسات و عواطف مسلمانان که به شعله ور شدن انتفاضه دوم الاقصی منجر شد.

کشتار جنین در سال ۲۰۰۲ پس از حمله به کرانه باختری که در جریان آن صدها فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران نفر بازداشت شدند.

نظارت بر عملیات ترور بسیاری از فرماندهان و مبارزان مقاومت فلسطین و در راس آن ها ترور شیخ احمد یاسین در سال ۲۰۰۴٫

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها