آخرین تحولات فلسطین- ۱۰شهریور ۱۳۹۳

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

۱- تغییر فرمانده تیپ غزه در ارتش صهیونیستی: رژیم صهیونیستی به دنبال شکست در جنگ ۵۰ روزه خود علیه نوار غزه، “میکی ادلشتاین” فرمانده تیپ غزه در ارتش صهیونیستی را از سمتش برکنار و فرد دیگری را جایگزین وی کرد.

۲- حماس خواستار مقابله با مصادره زمین های فلسطینیان شد: جنبش مقاومت اسلامی “حماس” شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس و یهود سازی این مناطق را محکوم کرد. این جنبش با انتشار بیانیه ای که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین نمابر شد، درباره تداوم جنگ علیه سرزمین فلسطین از طریق شهرک سازی و یهودی هشدار داد.

۳- شهادت یک کودک فلسطینی بر اثر شدت جراحت: پیش از ظهر امروز دوشنبه ۱/۹/۲۰۱۴ زیاد طارق الریفی کودک ۹ ساله فلسطینی ساکن نوار غزه به شهادت رسید.

۴- زخمی شدن چندین صهیونیست به دست فلسطینیان: فلسطینیان ساکن شهرهای مختلف کرانه باختری طی دو روز گذشته در ۱۸ نقطه با اشغالگران صهیونیست درگیر شدند.

۵- تاکید حماس بر لزوم پاسداری از وحدت ملی: جنبش مقاومت اسلامی “حماس”، خواستار توقف اظهارات ضربه زننده به وحدت ملی شد، وحدتی که مقاومت در عرصه رویارویی با دشمن صهیونیستی آن را نهادینه کرد.

۶- انتقام گیری رژیم صهیونیستی از اسرای فلسطینی: دادگاه صلح رژیم صهیونیستی در قدس اسیر “انعام محمود قلمبو” از بخش قدیمی شهر قدس اشغالی را به ۴۵ روز حبس محکوم کرد.

۷- اتحادیه اروپا خواستار کمک بشردوستانه به مردم نوار غزه شد: اتحادیه اروپا در جریان تازه ترین نشست خود در بروکسل ـ پایتخت بلژیک ـ در پاره ای تصمیمات مهم در رابطه با منطقه خاورمیانه اتخاذ کرد.

۸- ورود هیاتی از سازمان همکاری اسلامی به غزه: هیاتی از سازمان همکاری اسلامی عصر امروز دوشنبه ۱/۹/۲۰۱۴ از طریق گذرگاه رفح وارد نوار غزه شد.

ارسال نظرمعادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

شنبه , ۲ تیر ۱۳۹۷ / 2018 June 23
باشگاه هواداران اقصی
بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها